Yaşam

Yaptı Yine Yapacak! Mabel Matiz’in Beklenen Albümü “Fatih” Çıktığı Anda Herkesin Ayarlarıyla Çalındı

Sağolsun canlarımızdan Mabel Matiz yine bizi paramparça eden bir atılım yaptı. Mabel’in ‘en çıplak halim’ dediği 5. albümü ‘Fatih’ nihayet çıktı ve çıkar çıkmaz dinleyicileri etkisi altına aldı.

Mabel Matiz müziğiyle bizleri etkilemeye devam ediyor. Ne zaman yeni bir müzik çıkarsa, ya kalkıp çalarız ya da yumruklarımızı yumruklayarak ağlarız.

Özellikle Maya albümünde üzerimizde tam olarak yukarıdaki etkiyi yarattı. Maya, Türk Pop Müziği tarihinin gelmiş geçmiş en dolu ve en başarılı albümlerinden biri olmuştur.

Mabel’in “En Çıplak Halim” dediği “Fatih” albümü nihayet bugün çıktı. Albümde daha önce çıkmış Aferin, Karakol, Uçkun, Fan gibi şarkıların da yer aldığı toplam 25 şarkı yer alıyor.

‘En çıplak benliğim. En yüksek kahkaham, en sevgi dolu gözyaşım. En büyük aile fotoğrafım. 25 müzik, 20 yapımcı, 9 öne çıkan. Üç yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığımız, ana yapımcılığını ve kreatif tasarımını üstlendiğim 5. albümüm “Fatih” 21.07.2023 tarihinde sizlerle buluşuyor.’

Albümün başı “Aşkım Gülüm” ile açılıyor, bu şarkı bir yas marşı. Ardından, tanıdık Mabel sevgisini kucaklayan şarkılar var.

Mabel’in hayranı olduğu Sezen Aksu’nun 80’lerin sonlarındaki geçmişini en net “Vague” müzikte görüyoruz. Sanki bir yerlerden biri “Unut seni sevdiğimi, sevişmemiz yalan” diye seslenir gibi…

Elbette albümde mükemmel düet sürprizleri de var. Melike Şahin ile “Duldul”, Aşkın Işık Yengi ile “İki Sıra Yara”, Kalben ile “Aşk Çeşmesi” albümdeki performanslar arasında yer alıyor.

Bengü Beker ve Çerez’i, Kardelen ve Severim’i unutmamak lazım.

Fatih albümü çıkar çıkmaz sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde ?

Yine yaptın Mabel’ciğim, Fatih’im…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu