Yaşam

Quentin Tarantino, neden emekli olacağını anlattı: Herhangi biri olmak istemiyorum

“Kill Bill”, “Once Upon a Time in Hollywood”, “Pulp Fiction” ve “Reservoir Dogs” üzere sinemalarıyla tanınan direktör Quentin Tarantino, çekeceği 10’uncu filmin ardından beyazperdeye veda edeceğini açıkladı. CNN’in Who’s Talking to Chris Wallace? programına konuk olan Tarantino, emeklilik planlarıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

‘HERHANGİ BİRİ OLMAK İSTEMİYORUM’

Kayıp Rıhtım’ın haberine nazaran, “Neden 10’uncu filmin son yapımı olacağı” sorusuna cevap veren Tarantino, süratle değişen sinema sanayisine ayak uyduramama korkusu yaşadığını belirtti.

“Gösteriyi sona erdirmenin zamanı geldi” diyen direktör, şu tabirleri kullandı:

“Bu işi uzun zamandır yapıyorum. 30 yıldır. Dediğim gibi, ben bir şov insanıyım. Senin, daha fazlasını istemene neden olmak istiyorum. Azalan bir getiri için çalışmak istemiyorum. Ben, herhangi biri olmak istemiyorum. Şu anda çıkan filmler söz konusu olduğunda kendimi biraz yaşlı bir adam gibi hissediyorum. Çağın dışında kalmış o yaşlı adam olmak istemiyorum. Şu anda olan tam olarak bu.”

SON PROJESİ NE OLACAK?

Son sineması hakkında da konuşan Tarantino, çabuk etmediğini belirterek, “Netflix’te gösterilebilecek bir şey mi bu? Amazon’da oynayan, isteyen herkesin eşi ya da kocasıyla kanepede izleyeceği bir sinema mi bu? Son sinemam 3 bin sinemada gösterime girdi ve tüm dünyada birkaç ay boyunca oynadı” dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu